Kościół parafialny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Parafia została utworzona w 1925 r. Kościół drewniany został wybudowany ze składek wiernych w 1926 r.

W 1938 r. liczyła 1600 wiernych i należały do niej następujące miejscowości: Rafałówka (2), Babka, Bielska Wola, Bołochowicze, Boryczówka, Brzezina Policka, Czudla, Dłu­gie Pole, Hały, Iwańcze, Janówka, Józefówka, Koszmaki, Lisznia, Łózki, Olizarka, Ostrowce, Podoły, Police, Połonne, Sobieszczyce, Suchowola, Trauguttówka, Tur, Warasz, Weretenicze, Zabłocie, Żołuck: Mały i Wielki.

Ostatnim proboszczem był ks. Władysław Przygodziński; ur. w 1895 r., wyśw. w 1925 r. zm. w 1966 r. W 1943 r. banderowcy zorganizowali masowe mordy ludności polskiej. Do­kładna liczba zamordowanych nie jest znana. Kaplica w Bielskiej Woli. Jej los jest bliżej nie znany. Prawdopodobnie została zniszczona po 1945 r. Z niewielkiego drewnianego kościoła nic się nie zachowało. Skończono go rozbierać w 1994 roku! Zrobił to gospodarz, który osiedlił się na tej działce. W plebanii mieszkają oso­by prywatne. Cmentarz został zdewastowany i zniszczony. Płyty nagrobne zużyto pod budowę fermy kołchozowej. Zachowały się jedynie na grobach dzieci. \

wolhynia 2004 - 2021

wolhynia@wolhynia.pl